Zateplování domů patří mezi velmi důležité součásti kompletního rekonstrukčního plánu objektu. Zateplením objektu lze dosáhnout až 50% úspory energie.

Zateplení starších domů musí být prováděno komplexně. Nestačí pouze vyměnit okna či zateplit vnější stěny budovy. Je důležité zateplit také podlahy na terénu nebo podlahy nad nevytápěnými sklepy. Nutné je také zateplit stropy nad posledním obytným podlažím.

Správným zateplením domu můžete ušetřit značné finanční prostředky potřebné na jeho vytápění a zvýší se tepelná pohoda v obytných prostorech. Navíc bydlíte zdravěji. Díky správnému zateplení odstraníte veškeré tepelné mosty a zabráníte tak kondenzování vodních par na studených stěnách či stropech. Právě v místech, kde kondenzují vodní páry se tvoří zdraví nebezpečné plísně.

Snížením nákladů na vytápění chráníte i životní prostředí. Nižší spotřeba energie v zimním období na vytápění a v letním období na klimatizaci přispívá ke snížení emisí. Zejména v oblastech, kde se domy vytápí pevnými palivy se v zimním a sychravém období výrazně zlepší čistota ovzduší.

Investováním do zateplení ještě navíc zhodnotíte dům a zlepšíte užitné vlastnosti. Omezíte působení teplotních změn na konstrukci domu a chráníte konstrukci domu před povětrnostními vlivy. Váš dům získá nový kabát a zlepší se jeho celkový vzhled.

Realizace zateplení domu je nejen finančně náročná záležitost, ale pro laika i projekt náročný na zařizování. Pokud se vlastník domu rozhodne pro jeho zateplení, měl by se obrátit na odborníky. Ti doporučí nejvhodnější způsob zateplení, zpracují projekt a cenovou nabídku. Mezi zkušené firmy zabývajícími se zateplováním domů patří společnost Stav Agency z Liberce. Odborní pracovníci společnosti Stav Agency s.r.o. nejen poradí s realizací zateplení, ale v případě zájmu zajistí i kompletní přípravné úkony i stavební práce spojené se zateplením na klíč.