Málo využívané půdní prostory jsou ideální pro přestavbu na půdní byt.

 

Důvodů, proč využít starou půdu k bydlení bývá celá řada. Přestavba půdy na moderní byt bývá často jedinou cestou například pro toho, kdo chce bydlet v centru města, kde již není možná nová výstavba a kde ani nejsou byty na prodej. Využití půdy k bydlení v rodinném domě zase nabízí další bytovou jednotku za relativně nízké náklady a v krátkém čase.

Přestože půdní byt je v mnoha ohledech limitován stávající konstrukcí, lze pomocí současných moderních materiálů vytvořit plnohodnotný byt. Stávající dřevěné prvky krovu leckdy vhodně doplní autenticitu prostoru, případně mohou být nahrazeny modernějšími prvky. Rovněž šikmé plochy střech a vikýřů mohou ozvláštnit interiér bytu.

Velkou výhodou střešních bytů je téměř neomezená možnost využití přírodního světla pomocí střešních oken a vikýřů. Slunce má tak přístup do všech místností.

Využití půdy na bydlení přináší řadu výhod. Není potřeba sháněn a platit drahou parcelu, zajišťovat inženýrské sítě, budovat základovou desku, nosné stěny a řešit střechu. Také množství různých žádostí a povolení se mnohonásobně zmenšuje a tím se také zkracují přípravné.

Přestavbou nevyužívané půdy na moderní byt navíc objekt získává na hodnotě.

Každému, kdo uvažuje o přestavbě půdy na moderní bydlení, se nabízí možnost řešit přestavbu za pomoci jednotlivých řemeslníků nebo využitím služeb specializovaných firem, které zajistí vše na klíč, a to včetně zajištění projektové dokumentace i vyřízení všech potřebných administrativních úkonů.

Mezi zkušené firmy zabývajícími se výstavbou nových domů i přestavbou půdních prostor na bydlení patří společnost Stav Agency z Liberce. Odborní pracovníci společnosti Stav Agency s.r.o. nejen poradí s realizací přestavby, ale v případě zájmu zajistí i kompletní přípravné úkony i stavební práce spojené s přestavbou včetně úprav a oprav střechy.